Bacak Ve Basenlerinizi İnceltmek İçin Öneriler

Evde basen ve kalça eritmek için egzersizler! Evde spor yapmakla incelebilirsiniz ama egzersizlerinizi düzenli yapmanız gerekli!

Bacak Ve Basenlerinizi İnceltmek İçin Öneriler
Bacak Ve Basenlerinizi İnceltmek İçin Öneriler Admin
Bu içerik 4147 kez okundu.

Spor salonuna gitmiyorsunuz, yediğinize içtiğinize dikkat ediyorsunuz; ozaman üstüne evde eğzersiz yapmayıda ekleyin ama haftada en az 4 gün  düzenli olarak 30'ar dakika egzersiz yapmalısınız. Şimdi size bacak ve basenlerinizi inceltmek için bazı önerilerimiz olacak onlardan bahsedelim.

Egzersiz 1: Bütün bacaklar için

Ayaktayken olduğunuz yerde koşar gibi egzersize başlayın. Bu egzersiz sayesinde bacaklarınız ısınmaya başlayacaktır ki antrenman öncesi ısınma önemlidir. Veya başka şekilde de bacaklarınızı ısıtabilirsiniz; sırt üstü yere uzanın ve bisiklet çevirme hareketi de yapın. Bunları ortalama 1/2 dakika yapmak yeterli olacaktır.

Egzersiz 2: Basenler için

Yere yan yan uzanın, sol kol veya sağ kol üzerine yatın ya da dirseklerinizle kendinizi dengeleyin tercih size kalmış nasıl rahat ediyorsanız. Bacağınızı kırmadan yavaş yavaş yukarı doğru kaldırın ve tekrar yavaş yavaş indirin, bu hareketi başlanğıç seviyesi için 25 kez yapın daha sonra diğer bacagınız ile yapın. Tekrarları hergün en az +5 artırın. İlk gün 25, ikinci gün 30.. gibi.

Egzersiz 3: Ön bacak için

Ayakta dimdik durun; ellerinizi resimdeki gibi öne doğru uzatın, sonra yavaş yavaş dizlerinizi kırarak oturma pozisyonu alın ama tamamen yere kadar inmeyin (sanki hayeli saldalyede oturuyormuş gibi) sonra yavaş yavaş tekrar kalkın. Bu egzersizi 15 defa yapın sonra bir soluklanma süresi kadar dinlenin ve tekrar 15 kez daha yapın. Bu egzersizi yaparken sırt ve kollarınızda forma girer bunu sağlamak için; kollarınızı mümkün olduğunca ileriye doğru uzatın.

Egzersiz 4: Dış bacaklar için

Sırt üstü yere uzanın, bir bacağınızı yavaş yavaş yukarı kaldırın sonra tekrar aşağı indirin. Sonra diğer bacağınızla aynı hareleti yapın. Başlangıç seviyesinde 50 tekrar yapın. Aynı egzersizi ayakta dik durarakta yapabilirsiniz. Zamanla tekrar sayınızı artırın.

Egzersiz 5: Kalça ve arka bacak için

Çoğumuz günlük hayatımızda asansör kullanıyoruz, artık vedalaşma zamanımız geldi, lütfen merdivenleri kullanalım! Evde, iş yerinde yada alışveriş merkezlerinde sürekli merdiven ile inip çıkarsanız emin olun günlük yaşantınızda egzersiz yapmış olursunuz.

bacak antrenmanı kalça antrenmanı bacak kalça evde antrenman programı antrenman programı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı