Suyun İçinde 15 Dakikalık Egzersiz Yaparak Formunuzu Koruyabilirsiniz

Su egzersizleri, havuzda yapabileceğiniz egzersizlerden bahsedeceğiz. Su egzersizleri ile fit kalın. Özellikle havuzda tavsiye ederiz; 15 dakikalık egzersizlerle formunuzu koruyun.

Suyun İçinde 15 Dakikalık Egzersiz Yaparak Formunuzu Koruyabilirsiniz
Suyun İçinde 15 Dakikalık Egzersiz Yaparak Formunuzu Koruyabilirsiniz Admin
Bu içerik 9160 kez okundu.

Şimdi sizlere suda egzersiz için çeşitli bölgeleri çalıştıracak egzersizler sunacağız.

Suda dış bacak egzersizi:

Havuza girdikten sonra seçeceğiniz bir kenarına yaslanının. Suyun dibine batmadan ayaklarınızın uç kısımları havuzun tabanına bakacak şekilde bisiklet çevirme hareketi yapın. Bu egzersizi 25 tekrar yaptıktan sonra ortalama 1 dakika ara verin ve sonra tekrar 25 kez daha bisiklet hareketi yapın. Bu egzersizi toplamda 4 set yapın.

Suda iç bacak egzersizi:

Üsteki programda ki gibi havuz kenarından destek alın ve bacaklarınızı 90 derece kaldırın sonra dışa ve içe doğru makas hareketi yapın. Bu egzersizi 25 tekrar olarak 4 set yapın.

Suda üst bacak ve göbek egzersizi:

Tekrar havuzun bir kenarından destek alın ve 90 derecelik açıyla iki bacağınızı birden kırmadan yukarı ve aşağı doğru kaldırıp indirin. Nefes alışverişinizi ayarlamayı unutmayın. Bu egzersizi 25 tekrar olarak 4 set yapın.

Suda kalça egzersizi:

Bu kez havuzun kenarında ters duracaksınız. Ayak uçlarınız dimdik havuzun dibine doğru baksın. Bacaklarınızı birer birer kaldıra bildiğiniz kadar kaldırıp indirin. Bu egzersizi 25 tekrar olarak 4 set yapın.

Suda kol egzersizi:

Kollarınızın güçlenmesi için yüzmek çok önemlidir ama yüzme bilmiyorsanız veya yüzerken çabuk yoruluyorsanız size başka bir önerimiz olacak. Havuza boyun hizanıza kadar girin. Kollarınızı kırmadan havuzun içinde ellerinizle büyük bir daire yapın ve bunu 25 tekrar 4 set halinde devam ettirin. Unutmadan bu hareketi düzgün yapmaya gayret gösterin.

Suda bel egzersizi:

Havuzda ayaklarınız yere basacak şekilde sabit durun, kollarınızı yana doğru açın ve belinizi sağa sola doğru heraket ettirin. Bu sayede bel kenarındaki yağlardan zaman içinde kurtulmuş olacaksınız. Bu egzersizi 25 tekrar olarak 4 set yapın.

Suda bel egzersizi Suda kol egzersizi Suda kalça egzersizi bacak antrenmanı göbek antrenmanı kalça antrenmanı kol antrenmanı bel antrenmanı antrenman programı suda antrenman egzersiz programı egzersiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı