5 Dakikalık Kardiyolar İle Yağ Yakabileceğinizi Biliyor musunuz?

Kardiyo ile en hızlı şekilde yağ yakımı nasıl yapılır, sırada ki konumuz bu değerli takipçilerimiz. Kardiyo ile en etkili yağ yakımı tekniklerinden bahsedelim.

5 Dakikalık Kardiyolar İle Yağ Yakabileceğinizi Biliyor musunuz?
5 Dakikalık Kardiyolar İle Yağ Yakabileceğinizi Biliyor musunuz? Admin
Bu içerik 9160 kez okundu.

Spor araştırmacıları yaptıkları deneylerde, insanları; disiplinli bir şekilde, Dörder dakikalık istirahatlerler otuzar saniyelik dört/beş tane depardan oluşan iki haftalık egzersize tabi tuttular. Bu antrenmanlar sonucunda, 75 gr. glikoz alan insanların kan şekeri ve insülin düzeyleri sırasıyla, %15 ve %40 düştü.

Bu antrenmanların olduğu haftalarda, insülinin kas hücrelerinde ne kadar iyi çalıştığınıda ölçtüler ve ölçü sonucunda insülin hassasiyeti de %25 civarında arttı.

İnsülin düzeyiniz düştüğü zaman yağdan kurtulabilirsiniz yani iki haftalık 3/4 dakikalık yoğun kardiyo gerçekten işinize yarayacaktır, ama sağlıklı beslenmeyide unutmamaız gerekli. İnsülin kas hücrelerine girdiğinde büyümeyi hızlandırır. Spor merkezlerinde kardiyo yaparken koşu bandında 30'ar saniye depar atıp hemen ardından 30'ar saniye yürümeyi deneyin. Bu antrenmanı koşu bandında en az 4-6 tur olarak yapın. İncelmenize ve kaslanmanıza kesinlikle katkısı olacaktır.

Dr. Jim Stoppani:

Connecticut Üniversitesi'nden biyokimyada küçük bir biyokütle ile egzersiz fizyolojisi üzerine doktorasını aldı. Mezuniyetini takiben, Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki prestijli John B. Pierce Laboratuvarı ve Hücresel ve Moleküler Fizyoloji Bölümü'nde doktora sonrası araştırma görevlisi olarak çalıştı ve burada egzersiz ve diyetin kas dokusunda gen regülasyonu üzerindeki etkilerini araştırdı.

Çığır açan araştırması için 2002 yılında American Physiological Society tarafından Egzersiz Biliminde Gatorade Baş Araştırmacısı ödülüne layık görüldü.

antrenman antrenman programı egzersiz egzersiz programı kardiyo kan şekeri insülin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı