Kolların Arkasında ki Sarkıtlardan Nasıl Kurtuluruz?

Arka kollardaki yağlardan nasıl kurtuluruz? Kol inceltme ve sıkılaştırma hareketlerinden bahsedeceğiz. Neyi bahsettiğimizi biliyorsun. Yani kollarının altında ki o sallanan yumuşak bölüm var ya işte onu kast ediyoruz.

Kolların Arkasında ki Sarkıtlardan Nasıl Kurtuluruz?
Kolların Arkasında ki Sarkıtlardan Nasıl Kurtuluruz? Admin
Bu içerik 8883 kez okundu.

En baştan uyarmak isterim; eğer kol antrenmanı rutinine sadık kalırsanız, kısa sürede harika sonuçlar alırsınız.

Bu sorun yüzünden kolları gösteren ve askılı kıyafetler giyemiyorsunuzdur. Bu sorundan dolayı rahatsız olmaya başlıyorsun ve artık kollarının diri ve sıkı gözükmesini istiyorsun. Belkide bu durumun genetiktir diye düşünüyor olabilirsin ve bu sebepten dolayı da hiç birşey yapmıyorsun. Artık kafan rahat olsun bu durumu değiştirebilmen için sana yardımcı olacağız.

Kollarının altında ki sarkıt kısımın çoğu birikmiş yağ tabakasıdı, yeterince aktivite içinde bulunmadığın için kas liflerin kendini salmış. Bazı insanlarınyağ dokusu gevşek bazı insanların da yağ dokusu daha sıkı ve yoğun olabiliyor. Belki de vücudunun genetik kodları yüzünden kilo aldığın zaman, kilolar önce kollarına gidiyor olabilir. Bunlar genetik faktörler diyeceksin şimdi; tamam ama bu durumu da değişmek senin elinde.

Kollarının diri ve sıkı görünmesini sağlayan kas dokularıdır. O zaman şimdi yağ dokusunu azaltıp istediğin sıkı kollara sahip olabilirsin.

Şimdi size önerilerimizi yazacağız ve bunları kesinlikle uygulayın.

Şimdi sana kollarınızın arka kısmında bulunan yağ oranını azaltmak için yapman gerekenleri anlatacağız. Şimdi bunun için antrenman programlarını size sunalım.

Şimdi kafanızdan; ağırlık çalışırsam kollarım kalınlaşır ve kaba bir görüntüye sahip olurum diye düşünceler varsa, bunları kafanızdan silmeye çalışın.

Triceps yani arka kollar burayı çalıştırmamız gerekir. Triceps kas grupları düzenli ve disiplinli antrenmanlar sayesinde kendisini güçlendirir ve zaman geçtikçe sıkı bir görüntü almanızı sağlar. Egzersizlerinde eliptik makina, koşu ve pilates yapıyor olabilirsin. Ama şunu unutmayın kollarında ki sarkıtların gitmesi için ve sıkı bir görüntü için ağırlık antrenmanAntrenmanlarında pilates veya koşu, eliptik makina gibi kardiyo egzersizleri yapıyor olabilirsin. Bunlar harika. Ama kollarını sıkılaştırmak için ağırlık egzersizleri yapman şart.

Verim alacağınız en önemli antrenmanlardan biri şınavdır, egzersize 5'er tekrarla 2/3 set halinde başlayabilirsin ve bunu 10/15 tekrara çıkana kadar her antrenmanında artırmalısın. Şınav çekerken zorlanıyorsanız ilk antrenmanlarda dizlerinizi yere koyalarak başlayabilirsiniz. 

Başka bir antrenman ise dips. Peki bu dips nasıl yapılır?  Tabi bununla ilgili de bir resim paylaşacağız. Destek alacağınız bir yere ağırlığınızı kollarına verecek şekilde koyun ve bu pozisyondayken dirseklerinizi kırarak kendinizi aşağı doğru yavaşca bırakın ve sonra kendinizi kollarınızla tekrar yukarı doğru kaldırın. Bu egzersizi 5 tekrar olarak 2/3 set yapın, zamanla sayıyı artırın. 

Tabi sadece arka kol çalışmayacağız biceps yani ön kollarıda çalıştırmamız gerekli. Bu egzersiz için ayakta durmanız gerekli, ellerinize kendinize göre iki ağırlık alın ve avuçlarınız ileriye bakacak şekilde bir pozisyonda durun. Dirseklerini kırarak ağırlıkları yukarı doğru yavaş yavaş kaldırın ve sonra indirin. Bu antrenmanı 12/15 tekrarla 2/3 set halinde yapın, zamanla tekrarı çoğaltın ve daha sonra ağırlıkları artırın.

Şimdi birazda eğenceli egzersiz yapalım ve antrenmanımızı bitirelim. Gölge boksunu duydunuz mu? En sevdiğiniz müzikleri seçin ve açın sonra bir ayna karşısına geçin, boksörleri hepimiz televizyonlarda izlemişizdir, onlar gibi bir pozisyon alın; omuzlarınız yorulana kadar bir sağ bir sol aynada kendinize doğru yumruklar atın; unutmadan aynaya fazla yaklaşmayın kırabilirsiniz. Bu sizlere gülünç gelsede kalp atışlarınız bu egzersizle hızlanacak ve yağ yakımınıza yardımcı olacak ayriyeten omuz ve kol kaslarınız etkili bir şekilde çalışacak. 

Bu bahsettiğimiz arka kol antrenmanları haftalık uygulayın, sonra zamanla artırın. İlk bir ay sonunda kollarınızda ki değişiklikleri göreceksiniz. 2/3 ay geçtikten sonra gözle görülür daha iyi sonuçlarınız olacak. Bu arada sağlıklı beslenmeyi unutmayın.

kol antrenmanı triceps antrenmanı triceps evde antrenman programı ayna boksu boks dips arka kol arka kol antrenmanı Gölge boksu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı