Zumba; O Bir Egzersiz Trendi!

Zumba yaparak fit kalabilirsiniz. Eğlenceli bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmak isterseniz size zumbayı tavsiye ediyoruz.

Zumba; O Bir Egzersiz Trendi!
Zumba; O Bir Egzersiz Trendi! Admin
Bu içerik 3017 kez okundu.

Spor ve dansı bir arada yapabileceğiniz zumba ile eğlenceli ve dinamik bir egzersiz yapmış olursunuz. Zumbanın temelinde aerobik ve jimnastik bulunur bunlar  Latin esintisi ile birleşince size çok sağlam bir egzersiz programı çıkar bu sayede vücudunuzun anatomik yapısını bozmadan forma girersiniz. Zumba önemli kaslarınızı çalıştırır, bu sayede 1 saat civarında ortalama 500 kalori yakarsınız. Zumba egzersizi normal spordan farklı olduğu için eğlenceli geçer. Latin dansları çok hareketli olduğu için neredeyse vücudunuzda ki tüm kaslar çalışır. Zumba derslerinde son 10 dakikaya yaklaşırken vücudunuz kan ter içinde kalır ve egzersiz bittiği zaman büyük bir rahatlık hissedersiniz buda yüzünüzde kocaman bir gülümseye sevap olur.

Zumba; Kolombiya'da koreograf ve dansçı olan Alberto Beto Perez tarafından ortaya çıkartılmıştır. Zumba Tüm Dünya genelinde popüler bir egzersizdir. Bu arada Zumba Amerika'da yılın egzersiz trendi seçildi.  Zumba tüm vücudu eşit bir  şekilde çalıştırıyor. Bu sayede  spor sevenlerin kalbini fethediyor.

Bu egzersizin temal amacı; dansı ve eğlenceyi birleştirerek max. seviyede kalori yakmanızı sağlamaktır. Bu sayede siz eğlenirken farkında olmadan sporda yapıyor olacaksınız. Zumbanın yağ yakmak ve sizi formda tutmanın yanı sıra şöyle bir faydasıda vardır; zihin sağlığınıza getirisi de çok büyüktür. Unutmadan böylelikle öfkenizi ve stresinizide kontrol altına almanızı sağlar. Zumba egzersizlerine katılınca şunu göreceksiniz; bir süre sonra daha hareketli, aktif ve mutlu hisseteceksiniz. Bu arada zumba kardiyovasküler bir egzersiz olması nedeniyle kilo kontrolünüzü destekler, sıkılaşmanızı ve kas oranınızı artırır unutmadan kalbinizide güçlendirir. Zumbanın faydaları saymakla bitmiyor; karın, bel ve bacaklarınızı kuvvetlendirir, sürekli ve düzenli bir şekilde zıplama-sıçrama egzersizleri yaptığınız içinde sizi kemik erimesinden korur. Kesinlikle zumbayı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Zumba egzersizi zumba egzersiz yağ yakmak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ yakıcı egzersizler ve püf noktaları
Yağ yakıcı egzersizler ve püf noktaları
Kadınlar İçin Zayıflama Yöntemleri
Kadınlar İçin Zayıflama Yöntemleri