Barfiks çekemeyenler için doğru barfiks çekme tüyoları

Barfiks çekerken çenenizi barın üstüne çıkarmayı bir türlü beceremiyor musunuz? Barfiks nasıl çekilir? Barfiks teknikleri. Barfiks çekerken düzgün pull-up yapamıyor musunuz?

Barfiks çekemeyenler için doğru barfiks çekme tüyoları
Barfiks çekemeyenler için doğru barfiks çekme tüyoları Admin
Bu içerik 9150 kez okundu.

Sürekli barfiks denemenize rağmen sonuç alamıyor musunuz? Barfiks yapan insanlara kıskanan gözlerle mi bakıyorsunuz? O zaman size çözüm olacak yazımızı mutlaka okuyun.

Elastik direnç bantları kullanmaya başlayın bu sayede zorluk seviyesi biraz daha azalmış olacak, bu şekilde her antrenmanda biraz daha ilerlediğinizi göreceksiniz.

Bu hareketi power rack’te spotter barlara ya da kancalara bağlı bir bant ile yapmak başa çıkabileceğiniz bir ağırlıkla başlamanızı sağlar ve her hafta direnci biraz daha zorlaştırabilirsiniz.

Burada önemli olan şey power rack’in konumudur. İstediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz, en basit seviyeden –rack’te üst seviye– başlayıp gittikçe aşağı doğru inerek egzersizi yardımsız yapabilir hale gelene kadar zorlaştırabilirsiniz.

Bantları açtıktan sonra, kancalara ya da spotter barların arasına çözülmeyecek şekilde aıp bağlayın. Bantlar; aşağı doğru asılacağınız yukarıdaki barın hafif gerisinde kalmalıdır, sonra bir ayağınızla banttan destek alıp dizinizi bükün.

Her hafta antrenmanlarınızda uygun bant konumunda 10 tekrarlı üç set yapmayı deneyin. Ertesi hafta bandı aşağı indirip zorluk seviyesini arttırın ve tekrar edin.

Hareketi yaparken aşağı, sağa veya sola bakmayıni, gözleriniz her zaman yukarıda olsun. Çenenizi sürekli olarak barın üstüne çıkartmanız gerektiğini unutmayın.

Dizlerinizi bükmeniz ve kalça kaslarınızı sıkmanız gerekli. Böylece vücudunuz sarsılmaz ve gereksiz hareketler en aza iner.

Geniş, dar, alttan ve üstten tutuş kullanın. Farklı şekillerde kendinizi yukarı çekmeyi öğrenmek sizi güçlendirir.

barfiks antrenman programı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı