Kadınlar karın kası yapabilir mi? Sıkı karın kasları için ne yapılmalı?

Sıkı karın kasları, six pack'ler; sadece erkeklerin sahip olabileceği bir özellik değildir.

Kadınlar karın kası yapabilir mi? Sıkı karın kasları için ne yapılmalı?
Kadınlar karın kası yapabilir mi? Sıkı karın kasları için ne yapılmalı? Admin
Bu içerik 6405 kez okundu.

 

Kadınların daha kolay six pack yapabileceği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmasının ardından kadınlar bu konuda daha öz güvenli olabilirler. Karın kaslarına sahip kadınlar artık çok daha seksi ve güçlüler!

1- Side Crunch

Sırt üstü uzanın, sağ bacağınızı dizden bükün ve ayak bileğinizi sol dizinizin üstüne yerleştirin. Ellerinizi ensenizde birleştirin. Ensenize yüklenmeden sol dirseğinizi sağ dizinize değdirmeye çalışarak çapraz kalkışlar yapın.

2- Double Leg Stretch

Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı yukarı düz uzatın. Bacaklarınızı aşağı dümdüz indirin ve karın kaslarınızı kullanarak yukarı kaldırın. Ayaklarınızı yere değdirmeden hareketi sürekli tekrarlayın.

3- Half Crunch

Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı dizden bükün ve ayaklarınızı yere koyun, bel boşluğunuzun kapandığından emin olun. Ellerinizi ensede birleştirin ama boynunuza baskı uygulamamaya dikkat edin. Küçük kalkışlarla karın kasınızı çalıştırın.

4- Half Criss Cross

Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı dizden bükün ve ayaklarınızı yere koyun, bel boşluğunuzun kapandığından emin olun. Ellerinizi ensede birleştirin ama boynunuza baskı uygulamamaya dikkat edin. Sağ bacağınızı yerden kaldırın, aynı anda sol dirseğinizle dizinize doğru yaklaşın. Ters bacak ters kol olacak şekilde hareketi sürekli tekrarlayın.

Half Criss Cross Half Crunch Double Leg Stretch Side Crunch Karın kasları six pack six pack antrenmanı six pack programı karın kasın programı karın kasın antrenmanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı