Kaliteli Bir Uyku İçin Tavsiyeler

Kaliteli ve iyi bir uyku için size tavsiyelerde bulunacağız.

Kaliteli Bir Uyku İçin Tavsiyeler
Kaliteli Bir Uyku İçin Tavsiyeler Admin
Bu içerik 5694 kez okundu.

Rahat ve kaliteli bir uyku için herkesin bilmediği birşey söylemek istiyorum; uyku kalitesi ve yağ yakımı arasında ilişki vardır ama bunu herkes bilmez...

Düzenli uyumamak, karbonhidrat ihtiyacını aşırı derecede tetikler ve kortizol gibi iştah açan hormonları da arttırır bunlarda kas harcayan stres hormonlarıdır.

Diyet yapan insanların ortak şikayeti; uykuya dalmak ve uykuda kalmakta zorlanmalarıdır. Bu da yağ kaybı açısından kötü bir haberdir. Uyku sorunlarından şikayet etmeye başlarsanız, size sunacağımız fikirler şunlardır: Salya hormon testiyle ölçümü  mümkün olan akşam kortizolünün artışından sıkıntı çekiyorsanız, akşam yemeğinde 100–200 mg ve yatmadan önce de 100–200 mg phosphatidylserine (hücre zarlarında bulunan ve ek grup olarak serin amino asidini taşıyan bir fosfolipit) almaya çalışın.

Phosphatidylserine etkili biçimde kortizol düzeyinizi düşürmenize yardım eder ve böylece yeniden uyumanız mümkün olur.

Uyku sorununuzun; kortizoldan kaynaklanan bir sebebi olmadığını düşünüyorsanız, ZMA takviyesi (çinko, magnezyum ve B6 vitamininden oluşan patentli bir formülasyondur) almaya çalışın. Magnezyum, kaliteli bir uyku düzeni sağlayacaktır ve çinko ve magnezyum yağ kaybının artmasına, güç ve hacim kazanılmasına yardımcı olabilir.

Daha düzenli ve kaliteli bir uykuya ihtiyaç duyuyorsanız; L-theanine (100–200 mg), 5-htp (50–300 mg) ve phenibut (100–500 mg) kombinasyonunu yatağa girmeden otuz dakika önce alın. Bu bileşenler uykuya dalmanıza ve merkezi sinir sisteminin sakinleşmesine yardımcı olur.

Bu kullanımlar yüksek düzeyde etkili olsalar da her gece düzenli uyumak için stratejilere bel bağlamayın. Şunu unutmamak gerekli; bağımlılık bir şaka değildir. Bu yüzden, her bir takviye, haftada 4 gece ile sınırlanmalıdır.

uyku hormon Uyku sorunu Magnezyum ZMA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı