Spor çantanızda bulundurmanız gereken malzemeler

Spor Merkezlerinde Antrenmana Giderken Spor Çantanızda Olması Gerekenler

Spor çantanızda bulundurmanız gereken malzemeler
Spor çantanızda bulundurmanız gereken malzemeler Admin
Bu içerik 2632 kez okundu.

Spor salonuna ilk kez gidenler için bir yazı hazırladık; spora yeni başladınız ve spor çantanızı hazırlarken nelere öncelik vermeniz gerektiği konusunda emin değilseniz mutlaka yazımızı okuyun.

Spor salonuna giderken herşeyi spor çantanıza tıka basa doldurmaya çalışmayın, yoksa bütün gün boyunca ağır ve kocaman bir spor çantası ile dolaşmak zorunda kalırsınız. İlk önce spor programına bak, katılacağın spor derslerine karar ver.  Pilates, yoga, fonksiyonel antrenman veya kardiyo gibi her ders için ayrı malzeme kullanabilirsiniz. Öncelikle spor ayakkabını kardiyo ve fonksiyonel antrenmanlarda mutlaka spor çantana koymalısın. Estetik gerektiren yani yoga ve pilates gibi derslerde genellikle ayakkabı kullanılmaz bu sebepten o günlerde spor ayakkabını yanında taşımana gerek yok. Bu sebepten dolayı şimdi hazırladığımız yazıyı sizlere dunalım, bir göz atın bakalım.

Egzersize Giderken Spor Çantanızda Olması Gerekenler

Spor salonuna girdiğiniz zaman soyunma odasında ilk ihtiyacınız olacak şey terliktir. Soyunma odaları sürekli  temizleniyor olsada, birden fazla insanın ortak kullanım alanı olduğunu unutmamalı bu sebepten dolayı oluşabilecek hastalıklardan korunmak için en önemli tedbirlerden birisi çıplak ayak yerine terlikle dolaşmaktır. Bu arada kullanacağınız terlik kesinlikle ev terliği olmamalıdır. Spor salonlarının soyunma odalarında kullanacağınız terlik örnek vermek gerekirse denize veya havuza giderken kullandığınız terlikler gibi kauçuk yada plastik ve su geçirmeyen terlikler olmalıdır.

Spor salonlarında aerobik, dans, zumba, ağırlık çalışması ve grup dersi gibi programlara katılacaksanız; şort, spor tişörtü, tayt yada eşofman, sporcu sütyeni, spor çorabı ve spor ayakkabınızı kesinlikle spor çantanıza koymalısınız. Bu malzemeler ile bütün grup dersine katılıp ve rahatlıkla antrenman yapabilirsiniz.

Yoga ve pilates benzeri ayakkabı kullanmanız gerekmeyen egzersiz programları için eğer varsa pilates yada yoga çorabınızı spor çantanıza koyabilirsiniz. Şunu unutmamak gerekmektedir, Plates veya yoga gibi derslerde de yorulup terleyeceğin için mutlaka yanınızda yedek kıyafet ve iç çamaşırınızı spor çantanıza koymalısınız.

Spor merkezinin jakuzi veya yüzme havuzu gibi ortak ıslak alanlarını kullanacaksanız; boneli, yüzücü mayosu ve terliğinizi yanınıza almayı unutmayın. Eğer spor salonunda şampuan ve havlu yoksa bunları da spor çantanıza koymayı unutmayın.

Özet olarak; spor salonuna her gittiğinizde spor çantanızda mutlaka olması gerekenler; yedek kıyafet ve iç çamaşırı, havlu, tarak, terlik, deodorant ve yedek çorap.

Spor salonu spor çantası spor programı yaşam tarzı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı