Koşu Yapıyorum Ama Zayıflayamıyorum!

Koşu egzersizi yapmama rağmen zayıflayamıyorum!

Koşu Yapıyorum Ama Zayıflayamıyorum!
Koşu Yapıyorum Ama Zayıflayamıyorum! Admin
Bu içerik 11308 kez okundu.

Spor yapmama rağmen zayıflayamıyorum! Çoğu insan, zayıflamak için koşu yaptığını söyler ama bir süre sonra kilo veremediklerini belirtip koşu yapmayı bırakırlar ve hatta koşu yapan insanlara boşuna kendinizi yormayın deyip kötü örnek olurlar. Koşu yapıyorsun ve neden zayıflamıyorsun işte bunun cevaplarını senin için hazırladık.

Aç karına egzersize gitmeyin

Doyana kadar yemek yedikten sonra antrenman yapmak ne kadar sağlıksızsa, egzersize tamamen aç karnına  başlamakta bir o kadar sağlıksızdır. Aç karnına koşuya başlandığı zaman tansiyonunuz düşebilir, başınız dönebilir, bu sebepten dolayı hem sakatlanabilirsiniz hem de eve döndüğünüz zaman normal besin tüketme limitinizin üstünde tüketim yaparsınız. Sonra; zahmet edip onlarca metre koştuktan sonra çok terledim bugün verimli geçti demeyin, o koşu hiçbir işe yaramadı. İşte bu sebepten bazı insanlar koşu yapıyorum ama sanki daha fazla kilo alıyorum derler. Size önerimiz egzersize başlamadan önce mideniz tamamen boş ise 1 dilim kepekli veya çavdarlı ekmek, küçük bir dilim yağsız peynir ve birazcık salkım domates tüketin ve açlığınızı bastırın. Böylece koşu esnasında tansiyonunuz çıkmaz ve yorulduğunuz için eve dönünce aç kurtlar gibi yemeklere saldırmazsınız.

Günlük hayatta yeteri kadar hareket etmiyorsunuzdur

Bütün gününüzü oturarak geçiriyorsanız ve kusura bakmayın laf olsun  diye 10 dakika koşuyorsanız, kilo verememeniz çok normal. İnsan vücudunun yağ yakmaya başlaması için en az 20 dakikaya ihtiyacı vardır bunu lütfen unutmayın. Eğer gün boyunca sürekli haraket halindeyseniz; asansör yerine merdivenleri kullanın, yürüme mesafesindeki yerlere yürüyerek gidin. Koşuya gittiğinizde fazla enerjiniz kalmıyorsa egzersizin ilk 10 dakikasında tempolu yürüyüş yapın bitirdikten sonra koşmaya devam edin.

Farkında değilsiniz ama inanın sandığınızdan fazla besin tüketiyorsunuz

Bir lokmadan birşey olmaz; diyet ve spor yapıyorsanız bunu sakın denemeyin. Bu kelimeleri kullanarak gün içinde atıştırma yaparak kim bilir ne kadar çok fazla kalori alıyorsunuz. Bunu yapıyorsanız biran önce önlem alın her gün ne yiyorsanız az-çok farketmez hepsini not alın. Bu sayede Ne kadar fazladan kalori aldığınızı göreceksiniz.

Metobolizmam az çalışıyor bahanesi

Spor ve diyet yapıp buna rağmen kilo veremediğinden yakınan insanların ortak cevapları; benim metolizmam az çalışıyor. Normalde bunu söyleyen çoğu insanın metolizması normal çalışıyordur, asıl sorun yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece fazla tüketiyorlar. Tabi bazı insanların troid yetmezliği gibi rahatsızlığı olduğu için metobolizmaları yavaş çalışıyordur. Yok benim gerçekten çalışmıyor diyorsanız bir endokrin uzmanından randevu alın. Hekiminiz gerekli tedaviyi uygulayarak metobolizmanızın normale dönmesini sağlayacaktır.

koşu koşu egzersizi yağ yakma diyet yaşam tarzı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı