Weight Gainer (Kilo Aldırıcı) Ne İşe Yarar?

Weight Gainer yani kilo aldırıcı, sağlıklı bir şekilde kilo almamıza yarayan besin takviyesidir.

Weight Gainer (Kilo Aldırıcı) Ne İşe Yarar?
Weight Gainer (Kilo Aldırıcı) Ne İşe Yarar? Admin
Bu içerik 10996 kez okundu.

Weight gainer (kilo aldırıcı) ürünler, içerisinde bulunan yüksek kalori ve protein seviyesinden dolayı, kilo almanıza ve kas üretmenize yardımcı olacak gıda takviyeleridir. Aynı protein tozları gibi, Weight gainer supplement toz halde bulunup, süt veya su gibi sıvılarla karıştırarak tüketilmektedir.

Bazı insanlar için kilo vermek çok zorken, bazıları için de kilo almak bir o kadar zordur. Hedefiniz, “kilo almaksa”, bunun için tek şey aslında ufak bir matematik hesabıyla açıklanmaktadır. Bütün insanların; vücut yapısı, metabolizma hızı, beslenme alışkanlıkları ve günlük aktiviteleri birbirinden farklı olduğundan, gün içerisinde harcadıkları kalori miktarları da değişiklik gösterir. Eğer günlük harcadığınız kalori miktarından, daha fazla kalori tüketirseniz, kilo almaya başlarsınız. Weight gainer ürünler ilede takviye yaparsanız, ihtiyacınız olan kaloriye daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlere, weight gainer supplementler hakkında  detaylı bilgiler vereceğiz.

Weight Gainer Ürünler Ne İşe Yarar?

Üst tarafta belirttiğimiz gibi, weight gainer (kilo aldırıcı) ürünler, günlük almanız gereken yeterli kalori miktarını karşılamanızı sağlıyor. İçerisinde bulunan yüksek kalori sayesinde kilo almanızı kolaylaştıracaktır. Her zaman tükettiğiniz besinler istediğimiz kaloriyi almamızı sağlamayabilir.

Ancak weight gainer supplementleri kullanmadan önce, günlük kalori ihtiyacımızı iyi belirlememiz gerekli. Gerekenden daha fazla kalori alırsanız vücudunuzda ihtiyaçtan çok yağ birikmeye başlayabilir.

Weight Gainer Supplementler Nasıl Kullanılır?

İhtiyaçlarınızı karşılamak için, weight gainer (kilo aldırıcı) ürünlerle tüketmek için bir karışım hazırlamak istediğinizde, hoşunuza gidebilecek bir sıvıyla karıştırmanız yeterli olacaktır. Bazı insanlar su bazıları da süt kullanabilirler, ihtiyacım olduğu zamanlarda ben genelde su ile yapıyorum. Tabi nasıl tüketeceğinizin kararı tamamen sizlere kalmıştır. Takviye olarak daha fazla kalori ve protein kişiler, süt kullanma sebebi de bu yüzdendir. Tabi damak tadınız nasıl orasını bilemeyiz.

Kilo Aldırıcı Ürünlerin Kullanım Miktarı Nasıl Belirlenir?

Weight gainer supplementlerin kullanmadan önce, herhangibir gününüzde harcadığınız ve  tükettiğiniz kalori miktarlarının ortalamasını hesaplamalısınız. Hedefinizi belirlemelisiniz ve kendinize bir yol çizmelisiniz. Bu sayede almanız gereken takviye kalori miktarını net bir şekilde belirleyebilirleyebilirsiniz.

Kilo Aldırıcı Ürünlerin Kullanım Zamanı Nasıl Belirlenir?

Weight gainer (kilo aldırıcı) gıda takviyelerinin çeşitleri ve özelliklerine göre, kullanım zamanlarının daha etkili olduğu aralıklar bulunabilmektedir. Eğer eğzersizden önce veya sonra kullanacaksanız, karbonhidrat oranı yüksek ve yağ oranı düşük ürünler tercih etmelisiniz. Bu sayede, kaslarınız için gerekli proteini ve enerjiyi daha hızlı bir şekilde elde edeceksiniz ve hem kas toparlama sürceini hem de üretimini hızlı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Eğzersizden önce veya sonra değilde normal günlerde kullanacaksanız bunun çok da büyük bir etkisi olmayacaktır. Weight gainer supplementleri tüketmekteki amaç, günlük veya haftalık beslenme alışkanlıklarınız ve hedefleriniz doğrultusunda, yeterli kalorinin vücuda alınmasını sağlamaktır.

Spor Yapmayanlar Weight Gainer Kullanabilir Mi?

Bu tarz durumlarda akla gelen ilk sorulardan birisi de; weight gainer (kilo aldırıcı) gıda takviyelerinin istirahat ve spora gidilmeyen günlerde kullanılmaya uygun olup olmadıklarıdır. Cevap ise gayet basit. Evet, weight gainer (kilo aldırıcı) gıda takviyelerini tüketebilirsiniz.

Weight gainer weight gainer supplementler supplement besin takviyesi kilo aldırıcı karbonhidrat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı