Vücut Ağırlığı İle Güç Antrenmanı Tavsiyesi

Güç antrenmanı mı yapıyorsunuz? Peki bu antrenman sırasında harcadığınız gücün ne kadar büyük olduğunun farkında mısınız?

Vücut Ağırlığı İle Güç Antrenmanı Tavsiyesi
Vücut Ağırlığı İle Güç Antrenmanı Tavsiyesi Admin
Bu içerik 9541 kez okundu.

Aşağıda bulunan grafikte,  güç antrenmanı yapan insanların bodyweight jump squat yaparken, ağırlık yüklü bir barbell’i tek bir tekrar da maksimumlarının çeşitli % leriyle kullanmalarına kıyasla harcadıkları gücün büyüklüğünü gösteriyor.

İnsanların antrenman sırasında bir tekrarda kullandıkları maksimum ağırlığın %15’ini kullandıklarında elde edilen güç miktarı, vücut ağırlıklarını kullandıklarından biraz daha az olsa da, Appalachian Eyalet Üniversitesi’ndeki (Boone, North Carolina) araştırmacılar, bunun istatistiksel olarak önemli bir fark olmadığını belirtiyor.

Daha büyük ağırlıklar sizi yavaşlatır ve güç üretiminizi sınırlar. Vücut ağırlığınızı ya da 1 tekrar maksimumunuzun %15’inden daha az ağırlıkla yüklenmiş bir barbell kullanın.

Derek Poundstone güç antrenmanı güç antrenman programı antrenman programı antrenman güç antrenmanı güç antrenman programı antrenman programı antrenman
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Yağ Yakıcı Egzersizler ve Püf Noktaları
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı
Göğüs Kaslarının Anatomisi ve Göğüs Antrenmanı